Sport & Defence s.r.o.

velkoobchod,maloobchod sportovních potřeb

Break-in podle G.A. Precision
31. 01. 2016

NÁVOD PRO ZÁBĚH HLAVNĚ KULOVNICE A JEJÍ ČIŠTĚNÍ

Záběh hlavně - Break-In je procedura, která umožňuje dostat maximum z nové zbraně co se týká přesnosti a počtu výstřelů, které je zbraň schopna v této přesnosti vystřelit. Chtěli jsme napsat vlastní článek o proceduře Break-In, ale nalezli jsme článek firmy G.A. Precision, který celou proceduru popisuje velmi pěkně a tak jsme se rozhodli pro překlad tohoto článku.

..více
přečteno: 5248x
Puškové nábojnice
24. 10. 2015

Puškové nábojnice – základní informace
Autor: Damon Cali
Překlad: LittleBoby

Na první pohled může vypadat pušková nábojnice jako celkem jednoduchá věc. Je to kousek mosazi, která byla stočena a zformována do tvaru, který se podobá tvaru komory zbraně, ze které bude vystřelen. V jistém smyslu toto vše pušková nábojnice opravdu je. Ovšem z pohledu precizního střelce je toho mnohem víc, co je potřeba se o nábojnici naučit.

..více
přečteno: 3814x
Nábojové komory kulovnic
24. 10. 2015

Nábojové komory kulovnic – základní informace
Autoři: Damon Cali a Germán A. Salazar
Překlad: LittleBoby

Poznámka překladatele: tento článek je kompilací dvou článků od různých autorů pojednávající o stejné problematice – nábojové komory kulovnic. Spojení obou článků jsem zvolil z důvodu překrývajících se informací a nepřesností/nejasností v článku p. Cali (z toho důvodu jsem nepoužil jeho obrázky, které obsahují ne zcela přesné popisky). Článek jsem nakonec doplnil ještě dalšími obrázky z jiných webů pro správné pochopení problematiky.

..více
přečteno: 4928x
 
tel +420 284 841 135     mail shop@sportdefence.cz